آموزش استفاده از دفترچه تلفن پیشرفته سامانه پیامک

یکی از ویژگی‌های مهم و کاربردی هر سامانه پیامک دفترچه تلفن سامانه پیامک هست که به کمک این ماژول شما قادر هستید نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، آدرس و… مشتریان و مخاطبات را در دفترچه تلفن سامانه پیامک ذخیره نمایید تا هر زمان که بخواهید به دفترچه تلفن پنل اس ام اس دسترسی داشته باشید و بتوانید به مخاطبین ذخیره‌شده در دفترچه تلفن سامانه پیامک ارسال نمایید.

در این مقاله قصد داریم به بررسی کاربردهای دفترچه تلفن در  سامانه پیامک برای کسب و کارهای گوناگون بپردازیم.

کاربرد دفترچه تلفن سامانه پیام کوتاه برای فروشگاه

فروشگاه‌ها و فست فود ها و مراکز خدماتی و دفاتر بیمه می‌توانند در دفترچه تلفن سامانه پیامک نام و تاریخ تولد افراد را ذخیره کنند تا در روز تولد به مشتری پیامک تبریک تولد به صورت خودکار ارسال شود و از این طریق وفاداری مشتریان به شما بیشتر شود.

 

کاربرد دفترچه تلفن پنل اس ام اس برای مدارس

مدارس با خرید پنل اس ام اس ویژه مدارس می‌توانند با استفاده از ماژول دفترچه تلفن سامانه پیامک به تعداد نامحدود دفترچه تلفن ایجاد نمایید و پایه‌های مختلف را از یکدیگر جدا کنند تا در زمان‌های لازم به اولیا دانش‌آموز پایه مربوطه پیامک ارسال کنند.

 

کاربرد دفترچه تلفن سامانه پیامک برای دانشگاه

دانشگاه‌ها با تهیه سامانه پیامک دانشگاهی می‌توانند دفترچه تلفن‌هایی بر اساس سال ورودی دانشجو ایجاد کنند تا در زمان‌های لازم به دانشجویان، کارمندان، اساتید و.. بر اساس هدف پیامک ارسال نمایند.

 

کاربر سامانه پیامک در اداره‌ها

اداره‌ها و شرکت‌ها می‌توانند به کمک ماژول پیشرفته دفترچه تلفن شماره موبایل کاربران واحدهای مختلف را در دفترچه تلفن ذخیره کرده و در مواقع ضروری فقط به کارمندان همان بخش پیامک ارسال کنند.

 

نحوه استفاده از ماژول دفترچه تلفن سامانه پیامک

برای استفاده از دفترچه تلفن سامانه پیامک وارد پنل اس ام اس شوید بعد از منو سمت راست، دفترچه تلفن شما به این ماژول دسترسی دارید.

 

 

برای ساخت گروه‌های دفترچه تلفن از منو گروه دفترچه تلفن با کلیک روی گزینه جدید می‌توانید دفترچه تلفن ایجاد نمایید، نکته‌ای که در این بخش وجود دارد اگر بخواهید در دفترچه تلفن اطلاعات اضافی مانند تاریخ تولد؛ برای ارسال پیامک خودکار تاریخ تولد استفاده نمایید یا آدرس و اطلاعات بیشتری را دریافت کنید ابتدا می‌بایست از بخش مدیریت خصوصیات بیشتر اقدام به ساخت فیلد تاریخ تولد نمایید و گفتنی است که شما می‌توانید برای هر دفترچه تلفن نامحدود خصوصیات ایجاد نمایید.

برای مثال ما می‌خواهیم در اینجا به دفترچه تلفن مشتریان تاریخ تولد را اضافه کنیم از زیر منوهای دفترچه تلفن ابتدا روی گزینه مدیریت خصوصیات بیشتر کلیک می‌کنیم در این بخش یک فیلد با عنوان تاریخ تولد از نوع تاریخ ایجاد می‌کنیم.

حال زمان ساخت دفترچه تلفن روی ویژگی تاریخ تولد کلیک می‌کنیم تا این ویژگی به دفترچه تلفن موردنظر ما اضافه شود.

اضافه کردن شماره به دفترچه تلفن سامانه پیامک

برای اضافه کردن شماره تلفن به دفترچه تلفن پنل اس ام اس  از دو روش می‌توانید استفاده نمایید، شما می‌توانید شماره‌های موردنظر را به‌صورت دستی و تکی در سامانه پیامک ذخیره نمایید در این حالت بروی گزینه افزودن سریع شماره کلیک نمایید نام دفترچه تلفن موردنظر را انتخاب نمایید و شماره‌ها را وارد سامانه پیامک نمایید

 

روش دوم که سرعت ثبت مخاطب را افزایش می‌دهد استفاده از فایل اکسل است، پنل اس ام اس (نمونه سایت پنل پیامک) اس ام اس قابلیت افزودن تعداد نامحدود شماره از فایل اکسل را دارد و شما می‌توانید به‌صورت یک‌باره تعداد زیادی شماره را حتی بانام مخاطب و تاریخ تولد و سایر اطلاعات وارد پنل اس ام اس نمایید

 

برای این کار از زیر منو دفترچه تلفن پیشرفته سامانه پیامک روی گزینه افزودن شماره از فایل کلیک نمایید و فایل اکسل را انتخاب نمایید تا شماره‌ها به‌صورت یکجا به سیستم افزوده شود. البته در صورتی که شماره‌های شما در فایل اکسل باشد و بخواهید بدون ذخیره شماره تلفن به فایل اکسل پیامک به صورت گروهی پیامک ارسال نمایید، از مقاله ” ارسال پیامک گروهی از طریق فایل اکسل ” اقدام نمایید.

 

 

اگر در نحوه استفاده از ماژول دفترچه تلفن سامانه پیامک مشکلی داشتید، یا درصورتی‌که قصد اضافه کردن مخاطبین گوشی موبایل به دفترچه تلفن سامانه پیامک را دارید می‌توانید با ما تماس بگیرید یا در بخش نظرات همین مقاله سؤالات خودتان را مطرح نمایید.

 

برای مشاهده سایر قابلیت‌های مهم سامانه پیامک خوب می‌توانید به صفحه” امکانات کاربری سامانه پیامک” مراجعه نمایید.